آرشیو اخبار

تاریخ خبر : 1397/10/18

در قالب طرح نوین توسعه مشاغل خانگی صورت گرفت؛ آغاز ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون ویراستاری

ثبت نام از متقاضیان شرکت در آزمون ویراستاری از۱۸ دی ماه بصورت رسمی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، در راستای شناسائی فارغ التحصیلان توانمند در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، ثبت نام عمومی از متقاضیان شرکت در آزمون ویراستاری از امروز(سه شنبه ۱۸ دی) آغاز شد وپس از پایان فرایند ثبت نام، آزمون ارزیابی توانمندی و سطح بندی ویراستاران از سوی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

محمد مهدی مشیدی معاون توسعه بانک‌ها و خدمات تخصصی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)،   با اعلام این خبر گفت: این طرح با چند هدف عمده انجام می‌شود که مهمترین آن بهره‌مندی از توان فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با زبان و ادبیات فارسی است که علاقمند به ورود در عرصه ویراستاری هستند و  رسالت بعدی  ایجاد بستری مبتنی برتوان ویراستاران،   در نگارش پایان نامه‌ها، گزارش‌های علمی تولید شده  و محتوای تولید شده برای وب، که براین اساس حداقل‌هایی از نگارش زبان و ادبیات فارسی لحاظ شود ودر  نهایت شاهد پاسداشت خط و  زبان و ادبیات فارسی در این عرصه باشیم.

معاون توسعه بانکها و خدمات تخصصی مرکز با اعلام این مطلب که این طرح با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (ستفا) به عنوان نهاد واسط و توسعه ای در ۹ استان کشور از جمله آذربایجان غربی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان به صورت پایلوت اجرا می شود، گفت : سامانه ثبت‌نام  این آزمون حداکثر تا تاریح ۲۶ دی ماه جاری آماده ثبت نام متقاضیان در ۹ استان پایلوت است که متقاضیان می‌توانند از طریق سایت WWW.SID.IR و انتخاب لینک "ثبت نام آزمون ویراستاری"ویا ازطریق آدرس www.sid.ir/editor اقدام به ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه آزمون فوق بصورت تستی و تشریحی انجام می‌شود و سوالات  این آزمون نیز همانند آزمون ارزیابی توانمندی سطح بندی مترجمان زبان انگلیسی با ساعتها تلاش افراد متخصص در تیم تخصصی طراحی و در قالب سوالات استانداردآماده شده است، خاطر نشان کرد : این آزمون اواخر دی ماه بصورت همزمان و در واحد جهاد دانشگاهی استان های مورد نظر بصورت الکترونیکی در بین متقاضیان برگزار می شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه ملاک ارزیابی  ویراستاران و  آزمون ویراستاری منطبق با آخرین استانداردهای فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی خواهد بودخاطرنشان کرد،   آزمون بصورت یکپارچه و درقالب ۳۵ سوال تستی و ۱۰ سوال تشریحی ودرمدت زمان ۹۰ دقیقه برگزار می‌شود که سوالات آزمون تستی مربوط به بحث‌های صوری وزبانی خواهد بود.

محمد مهدی مشیدی با اشاره به اینکه این آزمون نسبت به آزمون مترجمی دارای ویژگی‌های خاصی است افزود : متقاضیان با مراجعه به آدرس‌های اعلام شده می‌توانند علاوه بر ثبت‌نام، منابع اصلی و فرعی آزمون را نیز دریافت کنند و با تعداد و نحوه پاسخگویی به سوالات آشنا شوند.

به گفته وی  دستور خط فارسی، غلط ننویسیم، نگارش و ویرایش  و آشنایی با ویراستاری و نشر به عنوان منابع اصلی و نشر مطلوب، آشنایی با ویراستاری و نشر و مبانی نشر کتاب از جمله منابع فرعی هستند که برای این آزمون در نظر گرفته شده است.

 بنابر اعلام معاون توسعه بانکها و خدمات تخصصی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی ، پذیرفته شدگان نهایی این آزمون پس از سطح بندی، با حضور در دوره های آموزشی و کارگاه‌های کاربردی که به منظور توان افزایی منتخبین تشکیل می شود، پس از طی موفقیت آمیز این مراحل از طریق سامانه  ویراستاری با مرکز اطلاعات علمی همکاری خواهند کرد.

به گفته وی این سامانه در حال برنامه نویسی نرم افزاری است و همزمان با اتمام دوره های آموزشی متقاضیان مترجمی زبان انگلیسی  و ویراستاری  قابل بهره  برداری خواهد بود.

طبق اعلام روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SIDطرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح های حمایتی در حوزه اشتغال و ذیل برنامه اشتغال فراگیر است که توسط دولت در حال پیاده سازی است. در این طرح نزدیک به ۷۵ مزیت در استان ها شناسایی و از متقاضیان ثبت نام بعمل آمده است. این طرح با بهره گیری از امکانات و توان مراکز و موسسات مختلف، برندها و بنگاههای بالادستی (بعنوان نهادهای پشتیبان و پیشران) در حال اجراست و دوره‌های ویراستاری این طرح با همکاری و پشتیبانی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) اجرا می‌شود.

آخرین خبرهای طرح در رسانه ها

مشاغل نوین خانگی در لرستان؛رئیس جهاد دانشگاهی استان: 90 پشتیبان داریم/ با بازرگانان توانمند کشور رایزنی کرده‌ایم
اولین مرکز تولیدی و آموزش «فرت بافی» طرح نوین مشاغل خانگی در مشهد افتتاح شد
اعضای صندوق‌های خرد توسعه روستایی فریمان تخت پوشش الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی قرار می‌گیرند
دبیر طرح نوین مشاغل خانگی خراسان جنوبی خبر داد: ورود تولیدات متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به بازار
ایجاد اشتغال برای متقاضیان رشته پوشاک خراسان شمالی در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی
انعقاد تفاهم نامه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با جهاد دانشگاهی استان با از اجرای خوب طرح نوین مشاغل خانگی
کلاس آموزش نوغان‌داری در نیشابور
نشست هم‌اندیشی ایجاد شبکه «گیوه‌بافی» در مشهد برگزار شد
سرپرست جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی؛ گامی مهم در رفع معضل بیکاری
افتتاح کارگاه قالی‌بافی روستای حسن اباد عامل زاده چناران در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی
با اجرای طرح نوین مشاغل خانگی تایباد شهر فرت می‌شود
در قالب طرح نوین توسعه مشاغل خانگی صورت گرفت؛ آغاز ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون ویراستاری
استاندار چهارمحال و بختیاری : جهاددانشگاهی با شبکه‌سازی اقدام به ایجاد اشتغال کرده است
سرپرست جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل گر نقش توسعه‌ای در پایدارسازی مشاغل خانگی دارد
بسترسازی طرح نوین مشاغل خانگی برای تشکیل کنسرسیوم فرش بجستان خراسان رضوی
برگزاری نشست ستاد راهبری استانی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی استان ایلام
گام نخست طرح نوین مشاغل خانگی برای احیای قالیبافی در چناران
بازدید مدیر اجرایی طرح نوین مشاغل خانگی خراسان رضوی از کارخانه‌های پوشاک طرح
آغاز بافت فرش توسط آموزش‌دیدگان رشته فرش‌بافی طرح نوین مشاغل خانگی روستای «حسن‌آباد» خراسان رضوی
بازدید مدیر صندوق کارآفرینی امید استان ایلام از ستاد راهبری مشاغل نوین خانگی