آرشیو اخبار

تاریخ خبر : 1397/11/11

نخستین همایش هم‌اندیشی اتصال به بازار جهانی، ایجاد، حفظ و توسعه بازار و مدیریت تحریم‌ها/ معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح کرد: چگونگی استفاده از ظرفیت‌های اتصال به بازار منطقه ای در دوران تحریم

معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابعاد مختلف چگونگی استفاده از ظرفیت های اتصال به بازار منطقه ای در دوران تحریم را تشریح کرد.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عیسی منصوری امروز ، پنج شنبه یازده بهمن در نخستین همایش هم اندیشی اتصال به بازار جهانی ، ایجاد، حفظ  و توسعه بازار و مدیریت تحریم ها که با حضور جمعی از کار افرینان برگزار شد به الگو های مختلف کشورهای تحریم شده اشاره کرد و گفت : اکنون کشور ما در شرایطی قرار دارد که نیازمند مشارکت های حداکثری برای اتصال به زنجیره های ارزش منطقه ای هستیم .

وی ادامه داد : برای اتصال به بازارهای منطقه ای محدودیت کمتری وجود دارد و باید از این نوع ظرفیت ها استفاده شود .

معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر تجارت ارزش تاکید کرد توضیح داد : باید در شرایط فعلی به جای کالا وَ  یَا در کنار کالا به تبادل دانش و ارزش بابات رهای جهانی بپردازیم .

منصوری ضمن یاداوری این نکته که ازمشکلات کارافرینان در داخل کشور به خوبی اگاهی دارد اظهار امیدواری کرد که نتایج این گردهمایی منجر به تقویت حوزه های کارافرینانه و خلاقانه شود.

در ادامه این گردهمایی  "رحیم سرهنگی " مدیر کل دفتر توسعه کارافرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : دوازده سال است که در کشور جشنواره کارافرینان برتر برگزار می شود که انتخاب ها طی فرایندی تخصصی انجام می شود .

رحیم سرهنگی ادامه داد : همواره این سوْال مطرح بوده است که پس از شناخت کارافرینان برتر باید نحوه ارتباط و شبکه سازی این افراد خلاق در پهنه های جغرافیایی متفاوت چگونه باشد و هدف از برگزاری این همایش ، هم افزایی نواوری ها و خلاقیت هاست به نحوی که بتوان سال به سال بر تعداد کارافرینان مرفق در کشور اضافه کرد.

 همچنین مهناز إمامدادی  رئیس دییرخانه ستادمشاغل خانگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در این همایش اظهار کرد : علیرغم فعالیت های گسترده دربخش های اقتصادی جای خالی اتصال به بازارهای جهانی حس می شود.

 وی برگزاری این گردهمایی را اتفاقی نو دانست که به شبکه و تیم سازی افراد توانمند، کمک می کند تا در عرصه تولید و بازار خارجی نیز حرفی برای گفتن داشته باشند.

رئیس دییرخانه ستادمشاغل خانگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد : در شرایط تحریم و روزهای سخت نیز می توان با تکیه بر توان و قدرت داخلی  و مدیریت توانمندی ها سربلند باشیم .

امامدادی

آخرین خبرهای طرح در رسانه ها

انعقاد قرارداد توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های زندانیان شهر تهران براساس طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری/نوغانداری؛ کسب و کاری کوچک با درآمدی بالا
رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی تاکید کرد : اشتغالزایی برای ۱۴ هزار نفر/ ضرورت فرهنگ‌سازی مشاغل خانگی در جامعه
فروشگاه چرم طرح نوین مشاغل خانگی خراسان رضوی افتتاح شد
احیای سوزن‌دوزی بلوچ در شهرستان‌های سرخس و نوار‌بافی کلات و درگز خراسان رضوی
در راستاي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي؛ کارگاه آموزشي تخصصي نوغانداري (پرورش کرم ابريشم) در جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري برگزار شد
عامل توسعه شبکه گل و گیاه طرح نوین مشاغل خانگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد: ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفر از متقاضیان در این شبکه
برگزاری نشست توجیهی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در ایلام مبتنی بر طرح مشاغل نوین خانگی
حضور یکی از فعالان و تجار فرش در جمع اعضای شبکه دستبافته‌های داری و دستگاهی طرح مشاغل خانگی خراسان رضوی
سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی خبر داد: آغاز به کار فاز سوم طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان غربی
افتتاح اولین مجتمع فرت بافی و ابریشم بافی در تربت حیدریه استان خراسان رضوی
برگزاری نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی استانی اجرای طرح اشتغال 6000 زن سرپرست خانوار در ایلام
انعقاد تفاهم نامه با میراث فرهنگی استان کردستان در حوزه مشاغل نوین خانگی
شرکت گروهی از اعضای مشاغل نوین خانگی خراسان رضوی در نمایشگاه صنایع دستی باجگیران
با اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در خراسان رضوی؛ روح تازه‌ای در کالبد فرت بافی استان در حال دمیدن است
امضای تفاهم‌نامه همکاری ستفا با استارت‌آپ‌های حوزه فاوا
نشست با مدیر جدید اداره کار شهرستان بروجن در خصوص روند اجرای طرح الگوی نوین توسعۀ مشاغل خانگی
اعزام نماینده شبکه دستبافته های داری و دستگاهی خراسان رضوی به جشنواره فرش کشور ترکمنستان
با تلاش در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی، توزیع جعبه تخم کرم ابریشم در خراسان رضوی به 10 هزار رسید
با هدف همکاری مشترک در راستای توسعه کارآفرینی در کشور:تفاهم‌نامه‌ همکاری بین سازمان ملی کارآفرینی ایران و سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی امضاء شد