آرشیو اخبار

تاریخ خبر : 1397/12/26

حل مشکلات مالی تسهیل‌گران طرح الگوی نوین مشاغل خانگی آذربایجان غربی از محل اعتبارات استانی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آربایجان غربی، دکتر رستم زاده سرپرست این واحد گفت: پشتیبانان تسهیلگران کیفی وعملیاتی توسعه کارآفرینی در جامعه هستند و متاسفانه تسهیلگری کارآفرینی و اشتغال به قدر واندازه، تسهیلگری اجتماعی در کشور رواج نیافته است.

وی با اشاره به نیاز به تسهیلگری اجتماعی بیش از حد نرم و استاندارد احساس می شود افزود: تسهیلگری در حوزه  اشتغال خلاء هایی را  که از طریق تسهیلگری اجتماعی باید احیا شود  را از بین می برد و اگر بتوانیم در این زمینه فعالانه برنامه ریزی و فرهنگ سازی نماییم نیاز به حدت تسهیلگری اجتماعی در جامعه متناسب تر،  متفاوت تر و معقولانه تر می شود.

مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی آذربایجان غربی با اشاره به تاثیر کار شبکه ای و مویرگی گفت: هم افزایی و تعامل از نتایج کیفی  چنین سبک کاری در هر حوزه به شمار می رود که پشتیبانان از این مهم به نحو احسن بهره می برند.

وی با اشاره به نقش بی بدیل پشتیبانان در طرح ملی مشاغل خانگی و نقش موثر آنها در زنجیره ارزش طرح گفت: حمایت ها از پشتیبانان در خروج موفق از فاز سوم طرح بسیار مهم است و اتصال به بازاری پایدار خواهد بود که یک پشتیبان پر توان در آن رسته نقش آفرینی می نماید که در بحث پوشاک در استان این مهم محقق شده اما حمایت مادی و مالی از این پشتیبانان فعلاً  صورت نگرفته است، که نیازمند یک مدل مصوب و  بازنگری اساسی در حمایت از این پشتیبانان در استان است که با گستره بسیار بالا برای مخاطبان طرح مشاغل خانگی فعالیت می کند.

همچنین در این نشست دکتر تقی زاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی پستاسیل تبدیل شدن به قطب تولید پوشاک کشور  را دارد افزود: با حمایت از شبکه  پوشاک  مشاغل خانگی و حمایت از سایر شبکه های هم راستای ایجاد شده در زمینه پوشاک می توان استان را به قطب تولید پوشاک تبدیل کرد.

وی ادامه داد: رویکرد مدیریتی اداره کل تلاش برای حمایت عملی مادی از پشتیبانان از طرق مختلف قانونی است تا بتوان خدمات تخصصی حرفه ای برای کل کشور ارایه نمایند چرا که استان و نیروهای مستعد آن این توانمندی را دارا هستند تا برندی در سطح ملی باشند.

در ادامه نشست مدیران شرکت تعاونی درنا طرح آرشام یکی از تسهیلگران طرح ملی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به بیان فعالیت ها و مشکلات خود پرداختند.

در پایان نشست بر اساس دستور مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی مقرر گردید که جلسات تخصصی با حضور تسهیلگران و کارشناسان و مشاوران  نسبت به ارایه وام از طریق سایر اعتبارات تسهیلاتی اشتغالی استان اقدام شود.

آخرین خبرهای طرح در رسانه ها

انعقاد قرارداد توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های زندانیان شهر تهران براساس طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری/نوغانداری؛ کسب و کاری کوچک با درآمدی بالا
رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی تاکید کرد : اشتغالزایی برای ۱۴ هزار نفر/ ضرورت فرهنگ‌سازی مشاغل خانگی در جامعه
فروشگاه چرم طرح نوین مشاغل خانگی خراسان رضوی افتتاح شد
احیای سوزن‌دوزی بلوچ در شهرستان‌های سرخس و نوار‌بافی کلات و درگز خراسان رضوی
در راستاي طرح الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي؛ کارگاه آموزشي تخصصي نوغانداري (پرورش کرم ابريشم) در جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري برگزار شد
عامل توسعه شبکه گل و گیاه طرح نوین مشاغل خانگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد: ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفر از متقاضیان در این شبکه
برگزاری نشست توجیهی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در ایلام مبتنی بر طرح مشاغل نوین خانگی
حضور یکی از فعالان و تجار فرش در جمع اعضای شبکه دستبافته‌های داری و دستگاهی طرح مشاغل خانگی خراسان رضوی
سرپرست جهاددانشگاهی آذربایجان غربی خبر داد: آغاز به کار فاز سوم طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان غربی
افتتاح اولین مجتمع فرت بافی و ابریشم بافی در تربت حیدریه استان خراسان رضوی
برگزاری نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی استانی اجرای طرح اشتغال 6000 زن سرپرست خانوار در ایلام
انعقاد تفاهم نامه با میراث فرهنگی استان کردستان در حوزه مشاغل نوین خانگی
شرکت گروهی از اعضای مشاغل نوین خانگی خراسان رضوی در نمایشگاه صنایع دستی باجگیران
با اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در خراسان رضوی؛ روح تازه‌ای در کالبد فرت بافی استان در حال دمیدن است
امضای تفاهم‌نامه همکاری ستفا با استارت‌آپ‌های حوزه فاوا
نشست با مدیر جدید اداره کار شهرستان بروجن در خصوص روند اجرای طرح الگوی نوین توسعۀ مشاغل خانگی
اعزام نماینده شبکه دستبافته های داری و دستگاهی خراسان رضوی به جشنواره فرش کشور ترکمنستان
با تلاش در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی، توزیع جعبه تخم کرم ابریشم در خراسان رضوی به 10 هزار رسید
با هدف همکاری مشترک در راستای توسعه کارآفرینی در کشور:تفاهم‌نامه‌ همکاری بین سازمان ملی کارآفرینی ایران و سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی امضاء شد