آرشیو اخبار

تاریخ خبر : 1397/12/26

حل مشکلات مالی تسهیل‌گران طرح الگوی نوین مشاغل خانگی آذربایجان غربی از محل اعتبارات استانی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آربایجان غربی، دکتر رستم زاده سرپرست این واحد گفت: پشتیبانان تسهیلگران کیفی وعملیاتی توسعه کارآفرینی در جامعه هستند و متاسفانه تسهیلگری کارآفرینی و اشتغال به قدر واندازه، تسهیلگری اجتماعی در کشور رواج نیافته است.

وی با اشاره به نیاز به تسهیلگری اجتماعی بیش از حد نرم و استاندارد احساس می شود افزود: تسهیلگری در حوزه  اشتغال خلاء هایی را  که از طریق تسهیلگری اجتماعی باید احیا شود  را از بین می برد و اگر بتوانیم در این زمینه فعالانه برنامه ریزی و فرهنگ سازی نماییم نیاز به حدت تسهیلگری اجتماعی در جامعه متناسب تر،  متفاوت تر و معقولانه تر می شود.

مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی آذربایجان غربی با اشاره به تاثیر کار شبکه ای و مویرگی گفت: هم افزایی و تعامل از نتایج کیفی  چنین سبک کاری در هر حوزه به شمار می رود که پشتیبانان از این مهم به نحو احسن بهره می برند.

وی با اشاره به نقش بی بدیل پشتیبانان در طرح ملی مشاغل خانگی و نقش موثر آنها در زنجیره ارزش طرح گفت: حمایت ها از پشتیبانان در خروج موفق از فاز سوم طرح بسیار مهم است و اتصال به بازاری پایدار خواهد بود که یک پشتیبان پر توان در آن رسته نقش آفرینی می نماید که در بحث پوشاک در استان این مهم محقق شده اما حمایت مادی و مالی از این پشتیبانان فعلاً  صورت نگرفته است، که نیازمند یک مدل مصوب و  بازنگری اساسی در حمایت از این پشتیبانان در استان است که با گستره بسیار بالا برای مخاطبان طرح مشاغل خانگی فعالیت می کند.

همچنین در این نشست دکتر تقی زاده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی پستاسیل تبدیل شدن به قطب تولید پوشاک کشور  را دارد افزود: با حمایت از شبکه  پوشاک  مشاغل خانگی و حمایت از سایر شبکه های هم راستای ایجاد شده در زمینه پوشاک می توان استان را به قطب تولید پوشاک تبدیل کرد.

وی ادامه داد: رویکرد مدیریتی اداره کل تلاش برای حمایت عملی مادی از پشتیبانان از طرق مختلف قانونی است تا بتوان خدمات تخصصی حرفه ای برای کل کشور ارایه نمایند چرا که استان و نیروهای مستعد آن این توانمندی را دارا هستند تا برندی در سطح ملی باشند.

در ادامه نشست مدیران شرکت تعاونی درنا طرح آرشام یکی از تسهیلگران طرح ملی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به بیان فعالیت ها و مشکلات خود پرداختند.

در پایان نشست بر اساس دستور مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی مقرر گردید که جلسات تخصصی با حضور تسهیلگران و کارشناسان و مشاوران  نسبت به ارایه وام از طریق سایر اعتبارات تسهیلاتی اشتغالی استان اقدام شود.

آخرین خبرهای طرح در رسانه ها

اشتغال ۲۷۰۰ نفردرطرح شبکه‌ی دستبافته‌های داری و دستگاهی جهاددانشگاهی طرح الگوی نوین مشاغل خانگی خراسان رضوی
نشست بررسی و آسیب شناسی مرحله ی اتصال به بازار طرح مشاغل خانگی آذربایجان غربی
گزارش تصویری/نشست هماهنگی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
نشست هماهنگی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
حل مشکلات مالی تسهیل‌گران طرح الگوی نوین مشاغل خانگی آذربایجان غربی از محل اعتبارات استانی
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشریح کرد: چهار گام برای آغاز کسب و کارهای خانگی /فهرست مشاغل مشمول حمایت
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : لرستان یکی از استان‌های موفق در الگوی جدید مشاغل خانگی است
گزارش تصویری/ نشست ستاد ساماندهی و حمایت مشاغل خانگی
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: یکی از مشکلات توسعه مشاغل خانگی ناشی از مسائل بانکی است
نشست ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با حضور وزیر کار: تشریح اقدامات انجام شده الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی توسط دکتر بیجندی
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل : توسعه مشاغل خانگی برای ما حایز اهمیت است
دکتر بیجندی تشریح کرد؛اجرای موفقیت آمیز پایلوت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی
امضاء تفاهم نامۀ همکاري جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري و اتحاديۀ صنايع دستي استان
بازدید رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزی چهار محال و بختياری از دبیرخانه طرح اگوی نوین مشاغل خانگی
ارایه تولیدات حوزه ی مشاغل خانگی خراسان جنوبی در قالب هدایای مناسبتی
بازدید رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی از غرفه‌های نمایشگاه دست آفرین برج میلاد
در نشست هم‌اندیشی طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی عنوان شد؛حمایت همه جانبه از پشتیبانان این طرح درجهاددانشگاهی استان کرمانشاه
عرضه محصولات طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در نمایشگاه برج میلاد
گزارش تصویری حضور فعال پشتیبانان استانی طرح ملی الگوی نوین مشاغل خانگی در نمایشگاه برج میلاد
انعقاد قرارداد تولید بین شرکت تعاون فرش دستبافت روستایی شهرستان خواف و شرکت آرتاباز در طرح مشاغل نوین خانگی