آرشیو اخبار

تاریخ خبر : 1398/07/17

برگزاری اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه (جابزلند)

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این جلسه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: جهاددانشگاهی اردبیل در پیشبرد اهداف مهم استانی از جمله اجرای این طرح با برنامه‌ریزی مناسب عمل می‌کند و به یقین اجرای طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان اثربخش خواهد بود.

فریبا محمدلو با بیان این که پیگیری لازم برای افزایش میزان سهمیه استان اردبیل در این طرح در حال انجام است، افزود: به دلیل اهمیت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار، اجرای طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد استان ایفا کند.

وی با اشاره به این که باید زیرساخت‌های لازم برای بهره برداری و ایجاد بازار فروش محصول صنایع تبدیلی در استان فراهم شود، خاطرنشان کرد: در انتخاب پیشران‌ها برای رشته‌های شغلی این طرح باید بسیار دقیق عمل و برای افراد موفق در این طرح به منظور ایجاد انگیزه بیشتر تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به این که این طرح از مزایا و جامعیت خوبی برخوردار است، تصریح کرد: با توجه به این که طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" برای اولین بار در استان اردبیل اجرا می‌شود، بنابراین دستیابی به اهداف مهم و ارزشمند آن، همکاری و حمایت دستگاه‌های متولی را می‌طلبد.

 

جامعه هدف طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار"  شناسایی شده‌ است

در این جلسه مدیر دفتر تجاری‌سازی و اشتغال جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: همکاری‌های سه جانبه خوبی بین جهاددانشگاهی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل برای اجرای هرچه بهتر طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" صورت گرفته است.

مهران محمدی افزود: خوشبختانه به همت جهاددانشگاهی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان، جامعه هدف طرح با توجه به مهارت، علاقه‌مندی و توانمندی شناسایی شده‌ است و این افراد آماده انجام مراحل مشاوره، آموزش، ارزیابی و ساماندهی برای اتصال به پیشران‌ها و بازار هستند.

وی با اشاره به اینکه آموزش، بازاریابی، اتصال به بازارهای محلی و ملی، برندسازی و استانداردسازی محصولات از مراحل مهم اجرای این طرح است، اضافه کرد: با همکاری دستگاه‌های متولی اشتغال استان، 9 اولویت شغلی با توجه به مزیت‌ و ظرفیت‌های استانی توسط جهاددانشگاهی اردبیل شناسایی شده است که از این تعداد پنج دسته شغلی در نهایت انتخاب خواهد شد.

وی با بیان این که سهم استان اردبیل از این طرح ملی یکصد و دو نفر است، ادامه داد: طرح مذکور در قالب همکاری و هم‌افزایی با طرح­ های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکلات اقتصادی زنان سرپرست خانوار انجام می ­شود.

محمدی از انتخاب و هماهنگی پیشران‌ها طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان خبر داد و یادآور شد: با بهره‌مندی از توانمندی‌ و حمایت‌ پیشران‌ها رسمی، فعال و موفق می‌توان ایجاد اشتغال جامعه هدف را توسعه بخشید.

وی با بیان این که این طرح منجر به ارتقای وضعیت اقتصادی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار می‌شود، ادامه داد: طرح مذکور توسعه فعالیت‌های شبکه‌ای، مشاوره و ارزیابی متقاضیان، توجه به مزیت‌های نسبی و رقابتی، اتصال به بازار و هدفمندی حمایت‌ها و کاهش وابستگی به تسهیلات را به دنبال خواهد داشت.

در این جلسه اعضای شورای علمی در خصوص نحوه ارتباط افراد با پیشران‌ها و نحوه برگزاری همایش‌های تخصصی برای جامعه هدف تصمیم‌گیری کردند.

آخرین خبرهای طرح در رسانه ها

عزم جدی برای اشتغالزایی در استان اردبیل : سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است
افزایش اشتغالزایی خانگی در مازندران تا ۲۳۰۰ نفر
در دیدار معاون آموزشی جهاددانشگاهی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان شد : جهاددانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل‌گر و توسعه‌ای در کشور فعالیت می‌کند
طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار راهکار اتصال زنان به بنگاه های پیشرو در استان مرکزی
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد : اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار
مدیر مرکز تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد: افزایش سهمیه مشاغل خانگی استان در طرح ملی الگوی نوین مشاغل خانگی به نزدیک ۶۰۰۰ نفر در سال جاری
برگزاری اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه (جابزلند)
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان اعلام کرد : ارائه الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار
خود را متعهد می‌دانیم که الگوی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را به نحو احسن در جهاد دانشگاهی ایجاد کنیم
با امضای قرارداد بین جهاددانشگاهی، وزارت کار و صندوق کارآفرینی امید: طرح توسعه‌ی مشاغل خانگی در ۳۱ استان کشور توسط «ستفا» اجرایی می‌شود
آغاز به کار دوره توانمندسازی و دانش افزایی مدیران و کارشناسان مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی: توسعه مشاغل راهکاری برای رفع بیکاری است
بازدید دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح ها و کسب و کارهای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی آذربایجان غربی
ارائه مشاوره رایگان شغلی به زنان سرپرست خانوار توسط جهاددانشگاهی فارس
نخستین کمپ توانمندسازی مشاغل خانگی نوآورانه در مشهد برگزار می‌شود
نشست توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در جهاددانشگاهی همدان برگزار شد
برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی و دانش‌افزایی مدیران و کارشناسان مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی: تا کنون ۸۵۰ نفر از متقاضیان مشاغل خانگی از طریق پشتیبانان به بازار متصل شدند
آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان رضوی
چهارمین نشست توجیهی طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان مرکزی برگزار شد