آرشیو اخبار

تاریخ خبر : 1398/07/21

در دیدار معاون آموزشی جهاددانشگاهی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان شد : جهاددانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل‌گر و توسعه‌ای در کشور فعالیت می‌کند

معاون آموزشی جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان گفت: جهاددانشگاهی، نخستین نهادی است که در کنار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حوزه مشاغل خانگی ورود کرده است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، دکتر محمد صادق بیجندی یکشنبه ۲۱ مهرماه در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان این مطلب افزود:جهاددانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل گر و توسعه ای در کشور فعالیت می کند.

وی اظهار کرد: با توجه به تجربیات و سبقه این نهاد در اجرای برنامه های مختلف آموزشی و مهارت افزا در کشور، اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به جهاددانشگاهی واگذار شده است که در حال حاضر در ۳۱ استان در حال اجرا است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان با اشاره به اینکه طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" از جمله طرح های حمایتی حوزه اشتغال است، خاطرنشان کرد: طرح مذکور با جمعیت هدف بیست هزار نفر در سه استان شرقی و ۶ استان غربی کشور با همکاری ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی به صورت پایلوت به خوبی اجرا و از الگوی های موفق کشور شناخته شد.

بیجندی ادامه داد: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی سهم استان اردبیل دو هزار نفر با اعتبارات ملی است که در مجموع این طرح و طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" آموزش و ساماندهی اشتغال دو هزار و یکصد و دو نفر را به دنبال خواهند داشت.

وی با بیان اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، شبکه محور، بازار محور و هدفمند است، یادآور شد: این طرح با هدف اتصال به بازار و نیاز پیشران ها، مراحل استعدادسنجی، مشاوره، هدایت و آموزش متقاضیان انجام می گیرد که این امر از اهداف متفاوت این طرح محسوب می شود.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان با اشاره به اینکه این طرح علاوه بر توسعه محصول، توسعه بازار را نیز به دنبال دارد، اضافه کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی توسعه ای، نقش اجرای سیاست های مصوب کشور را دارد و با شناسایی مناسب ظرفیت ها و شناخت نقاط ضعف، برای رفع موانع توسعه گام برمی دارد.

توسعه مشاغل خانگی به توسعه اشتغال کمک می کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه بایستی برای افرادی که در طرح توسعه مشاغل خانگی توانمند می شوند، تسهیلاتی برای ایجاد انگیزه بیشتر اختصاص داده شود، یادآور شد: با ارائه آموزش های مفید و ارتقاء سطح توانمندی افراد در این طرح و همچنین اتصال آنها به پیشران ها و بازار های هدف می توان اشتغال استان را توسعه بخشید.

قاسم رحیمی با بیان اینکه جهاددانشگاهی اردبیل با مشارکت دستگاه های متولی اشتغال، توانسته پیشران های موفق و بومی را برای اجرای این طرح به خوبی شناسایی کند، اضافه کرد: در نظر داریم تا زمینه لازم برای ایجاد ارتباط بین پیشران ها و جامعه هدف برقرار شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر توسط جهاددانشگاهی اردبیل ۹ اولویت شغلی با توجه به مزیت  و ظرفیت های استانی شناسایی و معرفی شده است تا یک صد و دو نفر از افرادی که سهمیه استان هستند در رشته های مذکور هدایت شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیلادامه داد: از جامعه هدف ۵۴ هزار و ۳۰۰ جامعه هدف طرح توسعه مشاغل خانگی سهم استان اردبیل ۲ هزار نفر است که این تعداد قابل توجه است و می تواند به توسعه اشتغال کمک کند.
 
سهمیه استان در طرح ملی "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" افزایش یابد

در این دیدار رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه این دیدارها می تواند زمینه همکاری مناسب و ارتقاء فعالیت ها در اجرای برنامه های توسعه ای را فراهم کند، افزود: جهاددانشگاهی به عنوان مجری این طرح با بررسی و برنامه ریزی مناسب و توجه به ظرفیت های استانی، ۹ رشته اولویت دار را در استان شناسایی کرده است.

مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه در سالجاری بیست جلسه برای هماهنگی اجرای طرح ملی "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان برگزار شده است، اظهار کرد: جامعه هدف اجرای این طرح شناسایی و تاکنون دویست و سه پیشران با توجه به رشته های شغلی و با همکاری دستگاه های متولی اشتغال استان معرفی شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در استان اردبیل چهار هزار و ۶۰۰ نفر زن سرپرست خانوار وجود دارد لازم است سهمیه استان اردبیل در طرح ملی "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی افزایش یابد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل ادامه داد: امیدواریم با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی بتوانیم اهداف مهم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را محقق کنیم.

آخرین خبرهای طرح در رسانه ها

عزم جدی برای اشتغالزایی در استان اردبیل : سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است
افزایش اشتغالزایی خانگی در مازندران تا ۲۳۰۰ نفر
در دیدار معاون آموزشی جهاددانشگاهی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان شد : جهاددانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل‌گر و توسعه‌ای در کشور فعالیت می‌کند
طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار راهکار اتصال زنان به بنگاه های پیشرو در استان مرکزی
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد : اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار
مدیر مرکز تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد: افزایش سهمیه مشاغل خانگی استان در طرح ملی الگوی نوین مشاغل خانگی به نزدیک ۶۰۰۰ نفر در سال جاری
برگزاری اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه (جابزلند)
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان اعلام کرد : ارائه الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار
خود را متعهد می‌دانیم که الگوی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را به نحو احسن در جهاد دانشگاهی ایجاد کنیم
با امضای قرارداد بین جهاددانشگاهی، وزارت کار و صندوق کارآفرینی امید: طرح توسعه‌ی مشاغل خانگی در ۳۱ استان کشور توسط «ستفا» اجرایی می‌شود
آغاز به کار دوره توانمندسازی و دانش افزایی مدیران و کارشناسان مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی: توسعه مشاغل راهکاری برای رفع بیکاری است
بازدید دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح ها و کسب و کارهای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی آذربایجان غربی
ارائه مشاوره رایگان شغلی به زنان سرپرست خانوار توسط جهاددانشگاهی فارس
نخستین کمپ توانمندسازی مشاغل خانگی نوآورانه در مشهد برگزار می‌شود
نشست توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در جهاددانشگاهی همدان برگزار شد
برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی و دانش‌افزایی مدیران و کارشناسان مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی: تا کنون ۸۵۰ نفر از متقاضیان مشاغل خانگی از طریق پشتیبانان به بازار متصل شدند
آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان رضوی
چهارمین نشست توجیهی طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان مرکزی برگزار شد