آرشیو اخبار

تاریخ خبر : 1398/07/21

عزم جدی برای اشتغالزایی در استان اردبیل : سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: سهم اردبیل از محل طرح توانمندسازی و توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است که سهم قابل توجهی می‌باشد.

قاسم رحیمی اظهار کرد: از سال گذشته در راستای تغییر ماهیت، مشاغل خانگی الگوی نوین مشاغل خانگی توسط وزارت کار با همکاری جهاد دانشگاهی در حال اجراست که مخاطبان عمده این طرح در کشور زنان سرپرست خانوار است.

وی با اشاره به اینکه سهم اردبیل در این طرح ۱۰۲ نفر بود، خاطرنشان کرد: ما موفق شدیم با افزایش بیش از پنج برابری بالغ بر ۵۰۰ نفر از بانوان را پوشش دهیم که حرکتی مناسب در راستای توانمندسازی شغلی بانوان منطقه بود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به تلاش این اداره کل بر توانمندسازی مخاطبان از طریق پشتیبانی͏ های مسئولان اشاره کرد و گفت: تلاش برای شناسایی و وصل این افراد به بازار در دستور کار قرار گرفت به طوری که اخیرا نیز برنامه جدیدی در قالب طرح توسعه ملی مشاغل خانگی با عقد تفاهمنامه͏ ای بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی کشور در حال اجراست.

رحیمی بیان کرد: در این طرح با توجه به نیاز بازار مخاطبان را در انواع مشاغل خانگی توانمند کرده و محصولاتشان از طریق بازارهای ایجاد شده به فروش می͏ رسد.

وی ادامه داد: در این طرح در کل کشور جامعه هدف ۵۴ هزار و ۳۰۰ نفر بود که ۲ هزار نفر نیز سهم استان اردبیل تعیین شده و ما در بحث توانمندسازی در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی افراد را با هدایت مناسب و راهنمایی صحیح به بازار کار استان معرفی می͏ کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل مشاغل خانگی را دارای قابلیت اجرایی شدن در منازل اعلام کرد و گفت: این مشاغل شامل صنایع دستی، بسته͏ بندی محصولات کشاورزی، فرش و گلیم و.. است که در این حوزه نیز با نیازسنجی انجام شده براساس قابلیت استان و ظرفیت موجود گروه͏ های هدف معرفی شده و از طریق جهاد دانشگاهی به بازار وصل می͏ شوند.

رحیمی طرح توسعه ملی مشاغل خانگی را یک طرح مثمرثمر در کشور اعلام و تصریح کرد: این طرح با توجه به نیاز و کشش بازار اجرایی می͏ شود و امیدواریم در راستای توانمندسازی بانوان کشور به عنوان یک طرح موفق در کشور به ثمر برسد.

وی بیان کرد: سهم ۲هزار نفری استان اردبیل از این طرح در راستای اشتعال پایدار سهم قابل ملاحظه͏ای است که در سفر دکتر بیرجندی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد و طی مذاکره با مسئولان جهاد دانشگاهی این طرح به زودی در اردبیل کلید می͏ خورد.

آخرین خبرهای طرح در رسانه ها

عزم جدی برای اشتغالزایی در استان اردبیل : سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است
افزایش اشتغالزایی خانگی در مازندران تا ۲۳۰۰ نفر
در دیدار معاون آموزشی جهاددانشگاهی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان شد : جهاددانشگاهی به عنوان نهادی تسهیل‌گر و توسعه‌ای در کشور فعالیت می‌کند
طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار راهکار اتصال زنان به بنگاه های پیشرو در استان مرکزی
رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد : اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال پایدار
مدیر مرکز تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد: افزایش سهمیه مشاغل خانگی استان در طرح ملی الگوی نوین مشاغل خانگی به نزدیک ۶۰۰۰ نفر در سال جاری
برگزاری اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه (جابزلند)
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان اعلام کرد : ارائه الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار
خود را متعهد می‌دانیم که الگوی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را به نحو احسن در جهاد دانشگاهی ایجاد کنیم
با امضای قرارداد بین جهاددانشگاهی، وزارت کار و صندوق کارآفرینی امید: طرح توسعه‌ی مشاغل خانگی در ۳۱ استان کشور توسط «ستفا» اجرایی می‌شود
آغاز به کار دوره توانمندسازی و دانش افزایی مدیران و کارشناسان مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی: توسعه مشاغل راهکاری برای رفع بیکاری است
بازدید دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح ها و کسب و کارهای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی آذربایجان غربی
ارائه مشاوره رایگان شغلی به زنان سرپرست خانوار توسط جهاددانشگاهی فارس
نخستین کمپ توانمندسازی مشاغل خانگی نوآورانه در مشهد برگزار می‌شود
نشست توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در جهاددانشگاهی همدان برگزار شد
برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی و دانش‌افزایی مدیران و کارشناسان مجری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی: تا کنون ۸۵۰ نفر از متقاضیان مشاغل خانگی از طریق پشتیبانان به بازار متصل شدند
آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی ملی توسعه مشاغل خانگی در خراسان رضوی
چهارمین نشست توجیهی طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" در استان مرکزی برگزار شد