اخبار

همکاری حوزه علمیه همدان در طرح ملی مشاغل خانگی

همدان

۱۳۹۹/۰۷/۲۴

سرپرست جهاد دانشگاهی واحد همدان با مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه همدان دیدار کرد.

سرپرست جهاد دانشگاهی همدان در این دیدار ضمن تشریح روند طرح ملی مشاغل خانگی، اظهار کرد:  شیوع بیماری کرونا و الزام به تعطیلی کسب و کارها موجب شد تا در بحث ایجاد اشتغال، مشاغل خانگی مورد توجه قرار گیرد.

علی کلانترنیا اضافه کرد: جهاد دانشگاهی مسئولیت پیاده‌سازی و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را با کارفرمایی وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی برعهده دارد.

وی با بیان اینکه این طرح در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی و اتصال به بازار انجام می‌شود، تصریح کرد: توانمندسازی طلاب و خانواده‌ی آنان با آموزش‌های بازار محور با هدف آموزش، تولید، بازاریابی و فروش و توجه به اهمیت آموزش منجر به تولید محصولات در قالب مشاغل خانگی، زمینه‌ای برای رشد اقتصادی خانوار و در ادامه تقویت شاخه های اقتصاد مقاومتی در کشور خواهد شد.

در ادامه نیز مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه همدان گفت: در گذشته نیز طرح های آموزشی این چنینی برای طلاب برگزار شد اما متأسفانه منجر به نتیجه نشد.

حجت الاسلام بسطامی افزود: فاز اتصال به بازار در این طرح می تواند بسیار دل گرم کننده برای متقاضیان و مهارت آموزان باشد که بتوانند از مهارتی که آموخته اند کسب درآمد کنند.

وی اظهار کرد: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا افرادی که از قبل مهارت زمینه ای دارند با آزمون تعیین سطح و در صورت عدم نیاز به آموزش به بازار کار متصل شوند.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه همدان در پایان ابراز امیدواری کرد: با انعقاد تفاهم نامه مشترک بین حوزه علمیه و جهاد دانشگاهی زمینه همکاری های مشترک بیشتر فراهم شود.